Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Děkanovice

Historie
Jméno obce se odvozuje od úřadu děkana vyšehradského kostela, neboť podle zmínky z roku 1352 patřily Děkanovice k Svatavinu újezdu, v té době již vlastněnému vyšehradskou kapitulou.

O obci a současnost
Obec Děkanovice leží téměř na samé hranici benešovského a pelhřimovského okresu, v jižní části mikroregionu, uprostřed malebné přírody ideální pro rekreaci a turistiku. Její jméno se odvozuje od úřadu děkana vyšehradského kostela, neboť podle zmínky z roku 1352 patřily Děkanovice k Svatavinu újezdu, v té době již vlastněnému vyšehradskou kapitulou.

Dominantou obce je kaplička uprostřed kruhové návsi, na které najdete také rybník a bývalý hostinec.

Obecní úřad, samostatný již od roku 1946, kdy se oddělil od Dunic, se nachází v obecním domě vedle prodejny smíšeného zboží. Život obyvatel Děkanovic je spjat s Dolními Kralovicemi, kam jezdí děti do školy a kde se nachází pošta a zdravotní středisko.

Obec čítá dnes 40 domů, trvale zde žije 65 obyvatel. Zhruba polovina domů slouží rekreačním účelům.

Místní obyvatele zaměstnává převážně Agrodružstvo, volný čas některých naplňuje práce ve stále aktivním hasičském sboru.

Památky
Dominantou Děkanovic je kaplička na návsi.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.zelivka.cz/place.asp?place_id=5, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA