Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Studený

Obec leží nedaleko Dunic a Děkanovic, v jižní části mikroregionu, na hranici okresů Benešov a Pelhřimov. Patří k ní ještě osada Petrova Lhota, dohromady v nich dnes trvale žije 110 obyvatel, z 65 domů je 38 užíváno pouze k rekreaci. Jméno obce napovídá, že je tu obvykle chladněji, než v okolí.

V centru obce stojí budova obecního úřadu, kaplička a hasičská zbrojnice. Nakupovat mohou obyvatelé Studeného v prodejně potravin. Školu, zdravotní péči či poštu, musí vyhledat, tak jako obyvatelé dalších okolních obcí v Dolních Kralovicích. Mezi mimořádné památky patří starý židovský hřbitov ve Studeném, či soubor haltýřů v Petrově Lhotě.

Za návštěvu jistě stojí i poutní místo "U Kněžny" - kaplička se studánkou, jejíž zázračná voda prý, podle pověsti, uzdravila slepou kněžnu.

Památky
Nedaleko Studeného se nachází poutní místo "U Kněžny" - kaplička se studánkou, jejíž zázračná voda prý, podle pověsti, uzdravila slepou kněžnu.

V osadě Petrova Lhota je možné vidět soubor haltýřů. To jsou laťové klece na dočasné přechovávání většího množství ryb, které sloužily zdejším rybářům.

Mezi mimořádné památky patří starý židovský hřbitov, na který byly v roce 1974, před zatopením přehradní nádrží přeneseny cenné náhrobky z židovských hřbitovů v okolí.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.zelivka.cz/place.asp?place_id=17, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA