Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tehov

Historická část obce situačně leží na silnici Vlašim - Kácov. Má dvě další osady, Petříny a Kostelík. Celkový počet obyvatel je 307.

Již ve 13. stol. zde vlastnili velkou tvrz vladykové, rytíři Chobotští, po Bílé Hoře se stal majitelem Bedřich z Talmberka, po něm Weisenwolfové a Auersperkové.

Od 14. stol. je v obci kostel sv. Prokopa se hřbitovem, nyní jedna z kulturních památek v obci. Velkým areálem je bývalý statek "Mojžíšův", dříve prosperující v zemědělské produkci, dnes je zemědělská půda využita pro produkci černého ořešáku - nový produkční projekt zemědělské půdy.

V centru obce také stojí objekt bývalé školy, který dnes, po celkové opravě, nabízíme pro evropskou podnikatelskou činnost. Obec má zpracován územní plán, je zde veřejný vodovod a vhodné pozemky pro výstavbu RD. 

V obci je prodejna potravin a uspokojivá dopravní obslužnost, i do Prahy je to blízko.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.ceskysmaragd.cz/clanek.asp?id=15, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA