Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tehov

Historická část obce situačně leží na silnici Vlašim - Kácov. Má dvě další osady, Petříny a Kostelík. Celkový počet obyvatel je 307.

Již ve 13. stol. zde vlastnili velkou tvrz vladykové, rytíři Chobotští, po Bílé Hoře se stal majitelem Bedřich z Talmberka, po něm Weisenwolfové a Auersperkové.

Od 14. stol. je v obci kostel sv. Prokopa se hřbitovem, nyní jedna z kulturních památek v obci. Velkým areálem je bývalý statek "Mojžíšův", dříve prosperující v zemědělské produkci, dnes je zemědělská půda využita pro produkci černého ořešáku - nový produkční projekt zemědělské půdy.

V centru obce také stojí objekt bývalé školy, který dnes, po celkové opravě, nabízíme pro evropskou podnikatelskou činnost. Obec má zpracován územní plán, je zde veřejný vodovod a vhodné pozemky pro výstavbu RD. 

V obci je prodejna potravin a uspokojivá dopravní obslužnost, i do Prahy je to blízko.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.ceskysmaragd.cz/clanek.asp?id=15, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA