Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Soutice

Obec Soutice leží v malebné krajině na soutoku dvou řek Želivky a Sázavy, v okrese Benešov u Prahy. K obci patří dvě osady, Černýš a Kalná. První písemné zmínky o osídlení jsou okolo roku 1200.

V katastru obce jsou dvě chatové oblasti a rekreační středisko Dopravních podniků Autobusy Praha. V naší obci je sjezd a nájezd na dálnici D1. V blízkosti dálnice se nachází areál COLAS CZ, a. s., Jihlava, obalovna Soutice.

Rozloha naší obce je 1 085 ha. V roce 1992 se obec Soutice osamostatnila. V témže roce dokončila výstavbu vodovodu a tím byla obec napojena na pitnou vodu ze Želivky. V roce 1994 byla započata výstavba kanalizace a ČOV. Obec Soutice byla v roce 1999 plynofikována.

Naší krajiny i polohy si všimla řada spisovatelů, jako např. Ota Pavel, který o řece Sázavě píše ve své knize " Jak jsem potkal ryby", dále spisovatel Vlček ze Střechova a hudební skladatel Huřík, který napsal pro obec Soutice "Soutickou polku". Klidného a vyrovnaného prostředí si vážila i pěvkyně Ema Destinnová, která v Souticích na zámečku trávívala svou dovolenou.

Areál zámku je zapsán v seznamu kulturních památek a byl vydán restituentům. Současným vlastníkem je pan J. D. Horsky. Uprostřed obce je kostel svatého Jakuba, který v obci okolo roku 1300 vystavěl zbožný vladyka. Kostel je obklopen třemi obecními budovami. V budově č. p.16 je vybudována prodejna smíšeného zboží a bufet. V patře je nově otevřena knihovna, v jedné místnosti jsou stoly na stolní tenis a dále je zde vybavená posilovna. V budově č. p.104 se nachází obecní úřad, poštovní úřad, a v patře užívá kanceláře místní organizace rybářského svazu. Další organizace, které v obci fungují, jsou dobrovolní hasiči a myslivecké sdružení HUBERT. Budova č. p. 76 byla zrekonstruována na 6 bytových jednotek.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.ceskysmaragd.cz/obec.asp?place=6, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA