Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kladruby

Historie, současnost a památky
Obec Kladruby byla založena vesměs z rubaných klád odtud její název. Vznikla pravděpodobně ve 14. až 15. století. K uctění památky Jana Husa byl zasvěcen dřevěný kostelík na "Hoře kladrubské", v r. 1538 byl uznán jako poutní místo. Zbořen byl v r. 1627. Kaple na snímku se nacházi uprostřed návsi, je z r. 1896 a je zasvěcena sv. Václavu.

Obec nyní tvoří původní obec Kladruby a původní obec Podolí (1487), areál rehabilitačního ústavu a část bytové zástavby na "Kostelíku". Z celkového počtu 195 trvale hlášených osob žije ve vsi 98 osob, 23 je dětí a studujících. Pro tento dorost obec vykoupila pozemek na hřiště a postupně ho vybavuje.

Obec má schválený územní plán (z prosince 2000). Je provedena a zkolaudována výstavba hlavního vodovodního řádu a hloubkové kanalizace. V tyto dny jsou dokončeny vodovodní a kanalizační přípojky a v nejbližší době začne zkušební provoz na dokončené ČOV.

Geodetické firmě bylo zadáno zpracování geometrických plánů - zaměření parcel na pozemcích, které obec nabídne ještě před koncem letošního roku veřejnosti k odkoupení - jen pro účely bydlení - výstavbu rodinných domků. Jedná se o pozemky výhodně položené. V r. 2002 dojde k rozšíření vodovodního a kanalizačního řádu - "větve" zabezpečující prodávané pozemky (inž. sítě). Rozloha jednotlivých parcel bude mezi 1 000 až 1 500 m2.

Významnou součástí obce je REHABILITAČNÍ ÚSTAV Kladruby. Jedná se o zařízení s celostátní působností, zřízené pro poskytování komplexní rehabilitační a protetické péče včetně poradenské činnosti. Vysoká odborná úroveň je podložena padesátiletou tradicí. Rehabilitační ústav nabízí lůžkovou, ambulanční péči a rekondiční pobyty občanům po operacích a úrazech pohybového ústrojí.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.ceskysmaragd.cz/clanek.asp?id=6, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA