Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Zdislavice

Městečko leží v Českomoravské pahorkatině 6 km východně od města Vlašim.

Osídlování obce započalo v 9. stol. výstavbou tvrze. První písemné zmínky jsou z r. 1355, kdy byl dosazen na místo zdejšího faráře P. Rupert. V 16. stol. byly Zdislavice povýšeny na městys, dostaly erb a výsadní práva.

Historickou stavbou je kostel sv. Petra a Pavla. V r. 1699 shořela velká část obce s kostelem i zvonicí. Poté byl vystaven do dnešní podoby. Součástí areálu kostela je kostnice, postavená v letech 1810-12. Další kulturní památkou je socha sv. Jana Nepomuckého. 

V obci je základní škola (180 žáků), mateřská škola (30 žáků), knihovna, pošta, ordinace praktického lékaře, 2 obchody s drobným a smíšeným zbožím, 2 hostince. Nemalé množství občanů pracuje v zemědělském družstvu VOD Zdislavice. Dále je v obci řada 1 drobných podnikatelů (řemeslníků).

V blízkosti obce se nachází rekreační středisko Pojišťovny Generali. V obci si velmi dobře vede Sbor dobrovolných hasičů, který byl založen již r. 1886. Další významnou složkou v obci je TJ Sokol, založen r. 1921. Po r. 1945 byla v obci založena Honební společnost. Obec má dobré vlakové i autobusové spojení.

Železniční trať byla vybudována v r. 1901, téhož roku byla i zprovozněna. V současné době v obci žije 530 obyvatel.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.ceskysmaragd.cz/clanek.asp?id=21, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA