Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Hulice

Historie a současnost
Obec Hulice se nachází na jižní hranici benešovského okresu. První písemné zmínky pocházejí z r. 1295. Podle dochovaných záznamů z r. 1399 náležela obec k panství Štěpánovskému, a tím k biskupství Pražskému. Po skončení husitských válek připsal císař Zikmund Hulice Mikuláši Trčkovi z Lípy. V 17. stol. příslušely Hulice k panství v Křivsoudově, v 18 stol. byly připojeny k Souticům. V tomto století založila Barbora Eliška z Věžníku rozena Švihovská z Rýzmburku obec Rýzmburk.

Obec se rozkládá poblíž hráze vodárenské nádrže Švihov a v jejím katastru se nachází největší úpravna vody v ČR, jeden ze tří zdrojů pitné vody pro Prahu, vodárna Želivka. Přehradní hráz je sypaná 58 m vysoká. Při maximální provozní hladině se za ní rozlévá 38 km dlouhé jezero o objemu 266 mil. m3 a největší hloubce 52 m. Pro zaměstnance tohoto obřího vodárenského komplexu bylo v obci postaveno celkem 28 bytových jednotek Okal.

V Hulicích žije 260 stálých obyvatel. Obec je vybavena prodejnou potravin, novou budovou pohostinství a mateřskou školou. Návsi dominuje nově opravená budova bývalé školy, která pochází z r. 1901 a v její blízkosti je umístěn pomník obětem 1. světové války. V nedávné době byla obec plynofikována, rekonstrukce a modernizace elektrické a telefonní sítě zbavila vesnici drátů nadzemního vedení. V současnosti je před dokončením rozvod kabelové televize.

V osadě Rýzmburk žije 34 stálých obyvatel, několik chalup a chat slouží k rekreaci. Na návsi se nachází starobylá kamenná zvonička.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.ceskysmaragd.cz/clanek.asp?id=16, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA