Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vojkov

Rozloha obce Vojkov je 1554 ha a v roce 2001 zde žilo 511 obyvatel. Obec je rozdělena do devíti místních částí - Bezmíř, Křenovice, Lhotka, Minartice, Podolí, Sledovice, Vojkov, Voračice a Zahrádka.

Území obce představuje klidná krajina venkovského typu s poměrně značným stupněm zalesnění a četnými rybníky. Hlavním vodním tokem je potok Mastník, jehož údolí je vhodné pro pěší turistiku s romantickými pasážemi a výhledy. Komunikačně je obec dobře přístupná po silnici I. třídy č. 18, jednotlivé osady spojují komunikace III. třídy. V Minarticích a Voračicích je napojena na železniční trať Olbramovice - Sedlčany s přestupem na trať Praha - Benešov - Tábor.

Historie a současnost obce
Vojkov založil v neznámé době (snad ve 12. či 13. stol.) vladyka Vojek, jehož potomci psali se pak z Vojkova. Při svém sídle vystavěli ve 13. stol. kostel a později i tvrz. Tvrz stávala v místech nynějšího zámku a byla podle středověkého způsobu opevněna náspy a příkopy. První historická zmínka o tvrzi je až z roku 1548, kdy zboží drželi Říčanští, a to až do pobělohorských konfiskací, kdy je výhodně koupul roku 1622 Albrecht z Valdštejna a obratem ruky je opět výhodně prodal Sezimovi z Vrtby. V 17. stol. tvrz zpustla a místo ní neznámo kdo vystavěl v 1. pol. 18. stol. přízemní zámek. V roce 1872 byl zámek zvýšen o patro a značně rozšířen. V roce 1886 byla přistavěna terasa a věž a založen zámecký park. V roce 1945 připadl zámek státu a dnes je v něm domov důchodců.

Farní kostel sv. Jakuba, původně románský, později gotický, připomíná se jako farní roku 1352, kdy odváděl 15 grošů roční desátku papeži. Uvnitř kostela se nachází vzácná renesanční křtitelnice od Brikcího z Cimperka z roku 1581. Pouť spojená s tradiční taneční zábavou a nově i fotbalovým turnajem připadá na první neděli po sv. Jakubovi, tj. na poslední neděli v červenci. Na přírodním parketu ve Vojkově jsou pořádány taneční zábavy a diskotéky v období od června do září. Pravidelně jsou pořádány oslavy Dne dětí a Mikulášská nadílka v sále místního hostince.

Seznam nemovitých kulturních památek obce Vojkov

Vojkov
- areál kostela sv. Jakuba
- areál zámku
- kaple sv. Jana Nepomuckého

Křenovice - areál tvrziště

Sledovice - kaple P. Marie

Voračice (Bezmíř) - areál hospodářského dvora

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.mikroregiondzbany.cz/section.php?id=47, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA