Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Libež

Historie
Vím pouze tolik, že písemné záznamy v naší kronice začínají v minulém století a s výjimkou asi 45 let jsou události subjektivně různými kronikáři zaznamenávány dodnes.

Ve volebním období 1998 - 2002 se v obci podařilo opravit bývalou hasičárnu se zastávkou, pomník obětem první a druhé světové války a zamezili jsme nárůstu počtu rekreačních objektů (především díky našemu novému územnímu plánu).

V současnosti se dění v obci soustřeďuje na fotbal, kulturní a sportovní akce hasičů a opravy či vylepšení stávajícího obecního vybavení. Poslední novostavbou v obci se stala budova obecního úřadu a hasičárny dostavěná v roce 1998.

Současnost
Libež se řadí mezi malé obce jak rozlohou, tak i počtem obyvatel. Největší počet obyvatel Libže čítal za celou dobu existence kolem 400 lidí. Od té doby obyvatel ubývalo, až se počet ustálil okolo 200 obyvatel. Nejvíce poznamenal demografický vývoj obce plán tehdejších soudruhů postavit v údolí Blanice přehradu jako zdroj pitné vody pro Vlašim. Konec nové výstavby zmenšil šanci na bydlení a znemožnil příliv nových obyvatel ve věkové kategorii 30 - 40 let. Nyní se z tohoto otřesu obec vzpamatovává a opět se pomalu šplhá ke 200 obyvatelům.

Čerpáno ze stránek:
odkaz nalezen z: http://www.cestujme.cz/obec/index.php?obec=020092
http://mujweb.cz/www/libez/

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA