Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Strojetice

Historie
Obec o níž jsou první zprávy z roku 1306, kdy byla součástí křivsoudovského statku krášlí kaplička zasvěcená sv. Petru a Pavlu z roku 1902.

Na návsi se nalézá také památník padlým v první světové válce, k jehož slavnostnímu odhalení došlo 25. 5. 1924. Budovu bývalé školy, zrušené v roce 1969 je dnes využívána jako kulturní dům.

Současnost
Strojetice leží v západní části mikroregionu Želivka, v okrese Benešov. Obec o níž jsou první zprávy z roku 1306, kdy byla součástí křivsoudovského statku krášlí kaplička zasvěcená sv. Petru a Pavlu z roku 1902. Na návsi se nalézá také památník padlým v první světové válce, k jehož slavnostnímu odhalení došlo 25. 5. 1924.

Zemědělská obec, ve které žije 128 stálých obyvatel v 80 domech poskytuje svým obyvatelům tyto služby, prodejnu smíšeného zboží, pohostinství, kulturní dům, který využívá budovu bývalé školy zrušené v roce 1969 a rybník ke koupání.

Od roku 1902 je v obci aktivní Sbor dobrovolných hasičů, který se zúčastňuje soutěží v požárním sportu.

V katastru obce se pořádají pravidelné letní tábory, tábor podniku Metar Týnec nad Sázavou využívá objektu samoty Leský mlýn.

Okolní malebná krajina láká do obce rekreanty, kteří vlastní některé strojetické domy.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.zelivka.cz/place.asp?place_id=16, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA