Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Hrušky

Obec Hrušky leží na soutoku potoků Rakovce a Litavy, téměř na hranici Dolnomoravského úvalu a severně ležící Drahanské vysočiny, jihozápadně od Slavkova, 199 m nad mořem. Obec má katastr o výměře 541 ha a má přibližně 750 obyvatel.

Od roku 1921 je elektrifikována, v roce 1975 byla zbudována kanalizace a po napojení na okresní vodovod povoleny vodovodní přípojky do domů. O dva roky později byla zřízena čistička odpadních vod jako první na okrese. Plynofikace byla započata v roce 1992 a ukončena v roce 1994. V obecním majetku jsou dva rybníky zřízené v roce 1927, které jsou v současnosti využívané Moravským rybářským svazem.

Hrušky leží 5 km od známého památníku padlých v Bitvě tří císařů - Mohyla míru. Nedaleko obce jsou dostupné zámky Slavkov u Brna a Bučovice.

Hrušky mají výbornou dopravní dostupnost. Obcí projíždí autobusové linky IDS JMK, které přímo navazují na vlakové spoje v sousedních Křenovicích. Vzdálenost k dálnici D1 je pouhých 6 km.

V katastru obce Hrušky jsou dva rybníky, každý o rozloze 0,5 ha. Tato vodní plocha je v rybářském řádu začleněna do revíru Rakovec 1. V roce 1978 je tehdejší MNV dal do bezplatného užívání MO MRS (místní organizace Moravského rybářského svazu) ve Slavkově u Brna. V roce 1999 byly oba rybníky vypuštěny a odbahněny, a na jaře roku 2000 opět napuštěny. Současně s jejich opětovným zarybněním (v červnu) kaprem, amurem a rychlenou štikou byla uzavřena nová smlouva o pronájmu mezi obcí Hrušky a MO MRS Slavkov u Brna s ročním poplatkem 2 000 Kč na dobu 15 let.

Jedním z bodů smlouvy je udržování pořádku, sečení trávy, prořezávání stromů a keřů na březích rybníků členy MO. V tomto roce byla rybářským řádem ustavena zvýšená míra uloveného kapra na 45 cm a štiky na 60 cm. V roce 2002 byl na břehu dolního rybníku postaven nový sklad rybářských potřeb. Od roku 2003 se zde konají rybářské závody pro dospělé a nepravidelně i pro děti. Kdysi v těchto vodách žili i raci. Po odebrání vzorků vody a dna dr. Holzerem u Olomouce a na základě kladných výsledků, sem byli v roce 2003 vráceni. V dalších letech byli s potěšením zjištěni v dobré kondici. Pozn. Rybářské závody pro dospělé se konají 9. 6. 2007 a pro děti 10. 6. 2007.

Hrušky leží 5km od známého památníku padlých v Bitvě tří císařů - Mohyla míru. Nedaleko obce jsou dostupné zámky Slavkov u Brna a Bučovice.

Hrušky mají výbornou dopravní dostupnost. Obcí projíždí autobusové linky IDS JMK, které přímo navazují na vlakové spoje v sousedních Křenovicích. Vzdálenost k dálnici D1 je pohých 6 km.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.obec-hrusky.cz/, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

SEYCHELY 2023

Pobytově-poznávací zájezd po souostroví Seychely. 3 největší ostrovy Mahé, Praslin a La Dique, koupání, botanická zahrada s ohradou s želvami, národních park Vallée de Mai na ostrově Praslin. CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA