Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Radslavice

Historie
Obec Radslavice se rozkládá na pahorku výběžku Drahanské vysočiny od začátku 14. století. Obec Radslavice byla zemědělská obec a obec Radslavičky obcí dřevařskou. Později se tyto dvě obce spojily v jednu a to v roce 1952.

Nyní občané dojíždějí za prací do okolních měst. V současnosti má obec 392 obyvatel, nachází se zde dvě hospody, jeden obchod, řemeslo zde provádí kovář, karosář, zedník, pokrývač, topenář. Základní škola zde byla zrušena, děti dojíždějí do sousední Pustiměře. K budově byla přistavena nová mateřská škola s kapacitou pro 20 dětí, velmi dobře vybavená. Budova byla postupně zrekonstruována a nyní je v budově obecní úřad, prostorná tělocvična a místní knihovna. V suterénu je malá dílna se skladem materiálu.

Naše obec je neprůjezdná, obklopená lesy, kde se lze v každém ročním období procházet po okolí. V obci jsou vybudovány veškeré inženýrské sítě tj. vodovod, nová elektrická sít' se třemi transformátory. Obec je rovněž plynofikovaná a je připojeno 130 domácností. Kabelový rozvod telefonní sítě s přípojkou do každé usedlosti využívá 80 % občanů.

Chloubou naší obce je nyní nově zrekonstruovaný kulturní dům, jehož užitková plocha je 320 m2 s kapacitou 150 míst. Kulturní dům je vybaven moderním sociálním zařízením, šatnou, samostatnou kuchyňkou včetně příslušenství s možností přípravy občerstvení pro hosty. V kulturním domě se pořádají plesy, zábavy, karnevaly a je rovněž využíván pro sportovní účely jako například turnaje stolního tenisu. Obec zde pořádá veřejná zasedání. Občané využívají kulturní dům i pro rodinné oslavy. V letním období je možné využít také přilehlé zahrady k pěknému posezení s výhledem do přírody.

V obci velmi dobře pracuje místní hasičský sbor a na místním hřišti jsou každoročně pořádány okrskové závody v útoku na cíl o putovní pohár starosty obce. Účast bývá až 30 družstev a to ženy i muži. Místní Sokol udržuje tradici obce ve fotbale a to v přeboru čtvrté třídy.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.radslavice.com/index.php, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA