Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Zbýšov

Obec Zbýšov leží na rozmezí Drahanské vrchoviny a Chřibů, v povodí řeky Litavy, 6km jihozápadně od Slavkova u Brna, 15 km jihovýchodně od Brna, při železniční trati Brno - Přerov, v nadmořské výšce 209 m.

Obec byla zemědělská a vinařská. Ve velkých sklepech, které byly po mnoha letech bohužel zasypány při stavbě železnice, zrálo víno v sudech pro klášter. Podle některých dochovaných pramenů se toto víno vozilo až do Vídně a konkurovalo vínu z Mělníka. Pěstoval se zde dokonce chmel.

Osamostatněním obce v roce 1991 začala nová etapa rozvoje Zbýšova. Bylo nutno začít od počátku: rekonstrukce elektrických rozvodů v celé obci, opravy stávající kanalizace, dobudování vodovodu, vytyčení nových stavebních míst, vybudování plynofikace. Obec zajistila datace na výstavbu bytových domů a tak se Zbýšov začal opět rozrůstat. Do obce se stěhují mladí lidé.

Zbýšov žije bohatým kulturním životem. Pořádají se zde hody, babské hody, ostatky, pálení čarodějnic, zabíjačky, zábavy, plesy, společné zájezdy na burčák. V roce 2000 byl uveden do provozu sklípek, který je využíván k menším soukromým oslavám. K akcím většího rozsahu je možno využít nový kulturní sál, který má veškeré zázemí. Celoročně je k dispozici knihovna.

Vzhledem k tomu, že se obec nachází na území “Bitvy tří císařů”, je možno v okolí navštívit památky, jako jsou například: Mohyla míru, slavkovský zámek, Žuráň, Santon a jiné.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.obec-zbysov.cz/, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

MEXIKO - Velký okruh

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách Mexika - Teotihuacan, Mexico-City centrum, svatyně GUADALUPE, muzeum antropologie, Tula, město Chiapa de Corzo, Canyon Sumidero, Palenque a další. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA