Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vojenský újezd

Vojenský újezd je vymezená část území státu určená k zajišťování obrany státu a k výcviku ozbrojených sil. Újezd tvoří územní správní jednotku.

Historie
Vojenský újezd Březina vznikl na základě §8 odstavce 1 a 2 zákona č. 169/49 Sb., o vojenských újezdech. Rozhodnutím tehdejšího KNV v Brně uveřejněného v „Úředním listu Ministerstva vnitra“ částka 152/1952 ze dne 9. 12. 1952 byl den 15. listopad 1952 dnem rozhodným pro vojenský újezd Březina. Vytýčení hranice vojenského újezdu se uskutečnilo 27. srpna 1953 na základě zákona č. 169/1949 Sb., o vojenských újezdech.

Současné hranice vojenského újezdu Březina jsou stanovené zákonem č. 222/1999Sb., o zajišťování obrany České republiky ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o zajišťování obrany“). V období od účinnosti tohoto zákona do konce roku 2002 byl zpracován nový katastrální operát vojenského újezdu.

Státní správu na území újezdu podle § 35 zákona o zajišťování obrany vykonává správní úřad s názvem „Újezdní úřad“ v rozsahu úkolů stanovených v § 37 zákona o zajišťování obrany nebo v jiných zvláštních právních předpisech.

Újezdní úřad je současně vojenským orgánem, který plní úkoly při zajišťování obrany státu. Je podřízen ministerstvu obrany ČR. Výdaje na činnost újezdního úřadu se hradí z rozpočtu ministerstva.

Podle § 39 zákona o zajišťování obrany může újezdní úřad vydat fyzickým osobám povolení ke vstupu a vjezdu na území újezdu. Újezdní úřad při vydání povolení ke vstupu na území újezdu zabezpečí seznámení fyzických osob, kterým takové povolení bylo vydáno, s platnými režimovými a bezpečnostními opatřeními.

Fyzické osoby, kterým byl povolen vstup na území újezdu, jsou povinny dodržovat režimová a bezpečnostní opatření, dbát zásad ochrany přírody a veřejného pořádku.

Vydané povolení ke vstupu na území újezdu může újezdní úřad odejmout kdykoli, a to bez udání důvodů. Na rozhodování o vydání povolení ke vstupu a jeho odejmutí se nevztahuje správní řád.

Podle § 40 zákona o zajišťování obrany může Újezdní úřad vydat fyzickým osobám povolení k pobytu na území újezdu.

Újezdní úřad může odejmout povolení k pobytu fyzickým osobám, které mají na území újezdu bydliště, z důvodu veřejného zájmu, nebo vyžaduje-li to bezpečnost a ochrana zdraví obyvatel újezdu.

Rozhodnutí o odejmutí povolení k pobytu se musí odůvodnit. Při rozhodování o odejmutí povolení k pobytu se postupuje podle správního řádu.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.vojujezd-brezina.cz/index.asp, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA