Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Moravské Málkovice

Obec Moravské Málkovce leží 11 km východně od okresního města Vyškova v malebném údolíčku po obou březích Lysého potoka vlévajícího se na sever u Ivanovic do řeky Hané. V nadmořské výšce 290 m na katastru o rozloze kolem 340 ha žije v současnosti 560 obyvatel.

Nejstarší zprávy týkající se obce jsou nejasné vzhledem k tomu, že nedaleko se nachází obec Bohaté Málkovice a není doloženo, kterých Málkovic se týkají zprávy o biskupském panu Hodislavu z Málkovic roku 1307. První písemné zprávy z roku 1173 či o Unkovi z Málkovic v roce 1337. V 15. století ves patřila k hradu Orlov, po jeho zániku tu byla vystavena tvrz. V roce 1578 Petr Pražma z Bílkova vložil ves Málkovice a ves Orlovice Jindřichu Pšovlckému z Mukoděl. Pozemkové knihy jsou vedeny od roku 1807.

Základní škola byla zřízena v roce 1884 nejdříve jako jednotřídní, dvoutřídní. V současné době se zde vyučuje 1. - 4. ročník.

Z nejvýznačnějších památek je zvonička na návsi z počátku 19. století a Dělnický dům vybudovaný v letech 1930 - 1931.

V roce 1950 bylo za obcí zbudováno koupaliště s hřištěm. Zde postupně vznikl celý sportovní areál s nově zrekonstruovaným koupalištěm, fotbalovým a volejbalovým hřištěm, tenisovým kurtem, kioskem na občerstvení a potřebným sociálním zázemím. V nových kabinách fotbalového oddílu byla vybudována ubytovna pro téměř 30 zájemců. V areálu se nachází retenční nádrž využívána rybáři a myslivci pro jejich činnost a sportovní střelnice místního mysliveckého sdružení. V současné době je v rámci dalšího zlepšování životního prostředí budován v katastru obce další rybník. Obec je napojena na síť cyklotras.

V obci se nachází prodejna potravin, dvě pohostinství, kadeřnictví a firmy např. Stavební společnost, Elektromontáže Doležel, Autodoprava a zemní práce Kužílek.

Celá vesnice působí velmi malebně a upraveně, je zajímavým místem se zachovalou přírodou uprostřed lesů s čistým a kvalitním ovzduším. Kulturní i sportovní aktivity a zejména v letním období využívaný sportovní areál poskytuje záruku příjemně stráveného volného času.

Sportovní areál
Pohostinství na koupališti:
Otevírací doba 10:00 - 22:00
Možnost stravování včetně rychlého občerstvení

Koupaliště:
Padesáti metrový bazén včetně brouzdaliště. Skokanský můstek, dětský tobogan, vodní atrakce.
Provozní doba 9:00–19:00 hodin
Vstupné: děti 10 Kč, dospělí 25 Kč, doprovod – dívání 5 Kč, studující 20 Kč
Vstupné po 17:00 hodině: děti 7 Kč, dospělí 15 Kč, doprovod – dívání 3 Kč, studující 10 Kč.

Ubytovna:
Možnost ubytování 29 lůžek
Poplatky za ubytování: Dospělá osoba 1 noc 150 Kč, děti do 15let 1 noc 80 Kč, dospělá osoba samostatně ubytovaná na pokoji 1 noc 200 Kč.

Složení sportovního areálu:
Rybník na sportovní rybolov, parkoviště pro 150 vozidel, bazén, pohostinství, tenisový a volejbalový kurt, hřiště na kopanou, myslivecká sportovní střelnice na asfaltové holuby, ubytovna propojena s klubovnou.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.moravskemalkovice.cz/, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA