Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Letohrad

Na řece Tiché Orlici leží Letohrad, město se zajímavou historií. První zmínka je z roku 1308. Za hraběte Hynka Jetřicha Vitanovského, v 17. století, zaznamenalo největší rozkvět. Byl vystavěn barokní zámek a kostel s jedinečnou štukovou výzdobou. Uprostřed náměstí, lemovaného podloubími, se tyčí morový sloup, zkrášlující již tak malebné prostranství.

V kouzelném údolí město obklopuje příroda stále se pyšnící svou  krásou a mladostí lákající k výletům. V Letohradě vás přivítá nádherný zámecký park s empírovou kašnou, altánem a umělou jeskyní s vyhlídkou na město, dále pak barokní kaple sv. Jana Nepomuckého.

Městské muzeum přibližuje historii Letohradu, k vidění jsou originální Napoleonovy saně a expozice lidových krojů a sirkařství. Muzeum řemesel vás vtáhne do dob předešlých a z vystavených exponátů na vás bude dýchat um řemeslnických mistrů. První část zámecké expozice je přístupná od podzimu roku 2002.

Kopečková pouť, Kaskády výtvarného umění, Mezinárodní hudební festival, mistrovství ČR v biatlonu jsou zajímavé kulturní a sportovní akce, které jsou pořádány každoročně. Byla by škoda si je nechat ujít.

Čerpáno z oficiálních stránek obce www.letohrad.cz, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2022

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

Velikonoce 2022 v JORDÁNSKU

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVydejte se s CK TILIA na poznávací okruh biblickou zemí za Jordánem - navíc dvoudenní návštěva Petry, safari a nocleh ve Wadi Rum a závěrečný pobyt v luxusním 5* hotelu u Mrtvého moře 

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA