Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Orlické Podhůří

Obec Orlické Podhůří je od roku 1960 novým názvem pro sloučené osady: Dobrá Voda, Kaliště, Perná, Rozsocha, Rviště a Říčky.

První zmínky o osadách pocházejí z 13. a 14. století.

Katastrální území obce zaujímá rozsáhlou a přírodopisně velmi členitou oblast mezi městy Ústí nad Orlicí a Brandýsem nad Orlicí, v níž žije celkem 620 obyvatel. Nadmořská výška je v rozsahu od 310 m n. m. (Tichá Orlice) až po 543 m n. m. (Hůrka).

K Říčkám náleží části zvané Klopoty a Bezpráví se železniční zastávkou.

Ve Rvišti je památná zvonička z první poloviny 18. století, v Perné kulturní památka „špejchar“. Budova obecního úřadu se nachází v Dobré Vodě, která je přirozeným centrem této členité obce.

Správní vývoj od roku 1960  V roce 1960 existovala obec Rviště, která se skládala z následujících částí: Bezpráví, Dobrá Voda, Kaliště, Luh, Perná, Rozsocha 1. díl, Rozsocha 2. díl, Rviště a Říčky. V roce 1961 obě části Rozsochy (před r. 1960 Rozsocha 1. díl patřila k obci Rviště, Rozsocha 2. díl k obci Velká Skrovnice) splynuly a staly se místnímu částmi Rozsochy (jako celek je částí Orlického Podhůří) s označením Horní (původně 1. díl) a Dolní Rozsocha (původně 2. díl). Od roku 1980 přestaly být uváděny jako samostatné části (osady) Orlického Podhůří Bezpráví a Luh, neboť došlo k jejich vylidnění.

Čerpáno z oficiálních stránek obce www.orlickepodhuri.cz, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

SEYCHELY 2023

Pobytově-poznávací zájezd po souostroví Seychely. 3 největší ostrovy Mahé, Praslin a La Dique, koupání, botanická zahrada s ohradou s želvami, národních park Vallée de Mai na ostrově Praslin. CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA