Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Blevice

Historie
Historie obce Blevice je skromná. První písemné zmínky o Blevicích pocházejí z roku 1282, kdy osada platila starobylému kostelu Petra a Pavla na Budči.

Další zprávy o obci jsou ze začátku 14. století, kdy obec  o spadala pod kapitulu Vyšehradskou. V obci se nachází starobylý židovský hřbitov s krásnými slohovými náhrobky. Stáří hřbitova se odhaduje asi na 400 let a je kulturní památkou.

K novější historii obce patří hudební kocerty, které zde pořádal velký ctitel hudby místní majitel hostince pan Václav Brtník od roku 1865 nepřetržitě 40 let. Na koncertech vystupovali známí pražští umělci Jako slavný houslista Fedinand Laub, Karel Ondříček. Nejslavnější houslista Jan Kubelík zde měl svůj první koncert v životě. Bylo mu 9 let. (Měl zde i další vystoupení, když už byl světově proslulým houslistou. Spolu s hudebníky zde vystupovali i jiní umělci, zvláště herci,například Mošna a Vojan.

Obec má zemědělský ráz. Na většině zemědělské půdy v katastru obce hospodaří družstvo ACROBOS. Je zde Jedna soukromá zemědělská farma. Z živností zde pracují pouze dva autodopravci a není zde žádný průmyslový podnik. Většina obyvatel za prací dojíždí.

Dopravní spojení v obci Je mezi Kladnem a Kralupami nad Vlt.. Spojení zajištuje ČSAD Kladna pouze v pracovní dny.

O obci
Obec Blevice se nachází mezi městy Kralupy nad Vltavou a Kladnem. Velikost katastrálního území Blevice je 432,8 hektaru, z toho je 74,8 hektarů lesa. Na jihu obec sousedí s obcemi Zákolany a Kolčí, na severu se Slatinou a Olovnicemi, na východě s obcí Otvovice.

Zástavba v obci Je různorodá, staré budovy jsou v kontrastu s nově postavenými domy. Historické objekty jako židovský hřbitov a kaplička jsou po opravách v dobrém stavu. Obec si udržuje venkovský ráz i při výstavbě nových domů.

Památky
Kaplička, židovský hřbitov starý 400 let.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.obecblevice.cz/, na kterých najdete další informace.

 

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA