Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Hřebeč

Obec Hřebeč leží ve Středních Čechách, asi 3 km východně od Kladna.

V obci je několik obchodů se smíšeným zbožím, několik hospod, Kulturní dům se sálem, Dům služeb, kde je pošta, prodejna potravin, kadeřnictví, knihovna, výměna olejů, hasičská zbrojnice, Klub seniorů. Z dalších služeb nebo provozoven najdete v obci kosmetiku, opravy praček, klempíře, pokrývače, tesaře, instalatéry, prodejnu stavebnin, úklidovou firmu, autoopravnu, autodopravu, stěhování.

Ve zdravotním středisku ordinuje 3 x v týdnu obvodní lékařka, 2 x v týdnu zubařka a 3 x v týdnu dětský lékař.

V letech 2004 – 2006 byla přestavena původní budova školy a přistavěna nová část. Vzniklo tak několik dalších učeben nejen pro školu, ale i další místnost pro rozšíření mateřské školy, nově byla vybudována jídelna, kuchyně, školní klub. V základní škole se počítá s postupným rozšířením na 9 ročníků.

Zájemci o sport mají k dispozici tenisové kurty s umělou trávou a na vylepšování podání cvičnou stěnu.

Pokud se zajímáte o fotbal, máte štěstí. Fotbalový oddíl SK Hřebeč má dvě mužstva dospělých, tým dorostu, starších i mladších žáků, nejmladší fotbalisté se mohou přihlásit do přípravky.

Pro nejmenší děti je v obci dětské hřiště. Rozhýbat tělo si můžete i v tělocvičně školy. Cvičit chodí nejen školní děti a dospělí (kallenetika, aerobic) ale i ti nejmenší, společně s rodiči.

V roce 1904 vznikl v obci Sbor dobrovolných hasičů, více jak stoletou tradici má i TJ SOKOL.

V nedávné době byla založena Místní organizace Českého rybářského svazu. V pronájmu má Hřebečskou vodní nádrž, kde můžete chytat ryby, v létě se koupat a v zimě bruslit.

Pro ty dříve narozené funguje v Domě služeb Klub seniorů. Tady si posedí a popovídají s přáteli nebo se jen společně dívají na televizi.

Významným rodákem Hřebče je básník KAREL ŠIKTANC, který se v obci narodil 10. 7. 1928. Byl redaktorem Československého rozhlasu (1950 – 1960), šéfredaktorem nakladatelství Mladá fronta (1961 – 1971), působil v časopise Květen a také jako překladatel. Za svou literární tvorbu získal řadu ocenění. Z těch posledních můžeme jmenovat např. v r. 1999 Státní cenu za literaturu za sbírku Šarlat nebo cenu Magnesia Litera pro nejlepší básnickou knihu roku 2004, kterou získal za sbírku Zimoviště.

Dalším známým umělcem je sólista Hudebního divadla Karlín, zpěvák a herec JOSEF OPLT, kterého jistě znáte i z řady filmů (např. Šakalí léta).

Připomenout můžeme i KARLA VÁCLAVA VACKA (nar. 1908), který se v roce 1946 stal ředitelem Hudební školy v Kladně a později zástupcem ředitele Státní konzervatoře v Praze. Byl rovněž zakladatelem a prvním ředitelem Státní konzervatoře v Plzni.

Dne 26. prosince 1912 se ve Hřebči narodil VÁCLAV LINEK. Absolvoval ČVUT v Praze, obor profesura kreslení. Byl malířem, karikaturistou, sochařem, v roce 1937 vystavoval své plastiky v Kladně. Působil jako středoškolský pedagog reálného gymnázia v Kutné Hoře a stavební průmyslovky v Kladně. Kreslil karikatury pro časopisy nakladatelství Melantrich.

Čerpáno z ooficiálních stránek obce http://www.hrebec.cz/, na kterých najdete další informace.

 

 

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA