Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Stradonice

O obci

Zeměpisná data
Obec se rozkládá v severní části okresu Kladno mezi obcemi Klobuky a Zlonice.

Hospodářství
Podstatná část obyvatel je již v důchodovém věku. Do zaměstnání občané většinou dojíždí do Slaného nebo do přilehlých obcí. Úroveň zemědělství převážně menších soukromých zemědělců je na průměrné úrovni. V obci jsou drobní soukromí podnikatelé v oblasti elektroslužeb, truhlářství a řeznictví.

Investiční výstavba
V obci byla realizována výstavba dešt'ové kanalizace. V roce 1995 byla zrekonstruována místní komunikace a zpevněna veřejná prostranství. V roce 2000 OÚ plánuje položit asfaltové povrchy na zbývajících veřejných prostranstvích a na dětském hřišti.

Dopravní obslužnost
Autobusovou dopravu, nejčastěji do Slaného, Zlonic a Vraného, zajišťuje ČSAD Slaný a. s. Během školního roku je na průměrné úrovni (8 spojů denně). V době letních prázdnin je špatná. V sobotu a v neděli není autobusové spojení žádné.

Občanská vybavenost
Lékařskou péči zajišt'uje MUDr. Ladislav Dulka ve Zlonicích, pro děti pak MUDr. Bureš. V obci je k dispozici obchod se smíšeným zbožím a pohostinství, které je v majetku obce.

Školství, kultura, sport
Do základní a mateřské školy děti dojíždí do Zlonic nebo do Dřínova. Za kvalitnějším sportovním vyžitím nebo za kulturou musí občané taktéž dojíždět do větších vesnic nebo měst.
Ze spolků je aktivní myslivecké sdružení Borek.

Památky
- socha Svatých, památník Osvoboditelům, boží muka

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA