Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bratronice

Obec leží v jihozápadní části okresu Kladno, na východním okraji Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko. Jsou členem regionálního sdružení Křivoklátsko a Bratronice jsou středem mikroregionu Bratronicko, sdružující obce Běleč, Družec, Horní Bezděkov, Lhota, Žilina.

Obce mají mimořádně vhodné podmínky pro turistiku. Pěší túry mohou směřovat do romantického údolí Kačáku nebo do blízkých lesů v CHKO Křivoklátsko.

Obec Bratronice leží v nížině při hranici bývalých soudních okresů křivoklátského a unhoštského, na cestě ing. Františka Rösslera.

Obec patřila do roku 1949 okresu Rakovník. Reorganizací okresů byla převedena do svazku kladenského okresu. Přes obec vedla kdysi pradávná lovecká stezka z Prahy do Zbečna a na hrádek Křivoklát, čehož dokladem jsou starobylé kamenné milníky s vytesaným křížem. Jeden vzdálenější, je v Unhošti proti zahradě bývalého Urbanova pivovaru, větší, čtvercový je v Bratronicích na zahrádce u Sokolovny, menší vedle hřiště u silnice na Běleč, čtvrtý v Bělči na rozcestí k hájovně Kouty a pátý je pod věží hradu Křivoklát.

Dne 21. srpna roku 1692 byl v Bělečském revíru valdštejnským fořtem Petrem Lhotským zastřelen poslední volně žijící křivoklátský medvěd.

V obnovené cihelně u Borku byly nalezeny vykopávky staroslovanského osídlení.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.bratronice.cz/, na kterých najdete další informace.

 

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA