Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Loucká

Historie a současnost
Obec Loucká se nachází v severovýchodní části okresu Kladno na samé hranici s okresem Litoměřice. První písemná zmínka pochází ze 13. století, kdy se začalo s kácením místních lesů a byl zde založen dvůr ,,Loučka" jako majetek pražských biskupů. Nová dominikální ves Loucká vzniká až po roce 1785. dvůr i obec patřili téměř 350 let pod vládu roudnických Lobkoviců.

Historickou dominantou obce je kaplička sv. Petra a Pavla z roku 1877, pomník Lípy Svobody a chráněný strom kaštan.

Hospodářství Loucká má zemědělský charakter. V zemědělství taká převážná část obyvatel dříve pracovala. V současné době jsou zde dva větší zemědělci a místní občané dojíždí za prací do nedalekých měst. Např. Velvary, Roudnice, Slaný, Kralupy. V Loucká působí i podnikatelské firmy např. instalatérství, zednická firma, autoškola, hasicí přístroje, truhlářství.

Občanská vybavenost
Obec Loucká je velmi dobře zásobena věcmi denní potřeby v prodejně se smíšeným zbožím, která je majetkem obce a je pronajata soukromému provozovateli. K prodejně se smíšeným zbožím přiléhá také Hospůdka stejného provozovatele. Lékařskou péči zajišťují lékaři ze zdravotního střediska ve Velvarech.

Školství, kultura, sport
Do základní školy dojíždějí děti do Velvar. Za kulturou (kino, divadlo) dojíždějí občané do Kralup nebo Slaného. V obci se pořádají dětské dny pro děti, Mikulášské besídky, a každoročně se pořádá turnaj v nohejbale.

Čerpáno z oficiálních stránek obce, na kterých najdete další informace http://www.meuslany.cz/cs/obcan/mesto_slany/mesta_a_obce_regionu/loucka/

 

 

 
 

Náš tip

SEYCHELY 2023

Pobytově-poznávací zájezd po souostroví Seychely. 3 největší ostrovy Mahé, Praslin a La Dique, koupání, botanická zahrada s ohradou s želvami, národních park Vallée de Mai na ostrově Praslin. CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA