Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Jemníky

Obec Jemníky leží v údolí Knovízského a Hrdlívského potoka. Celkový ráz krajiny se výrazně změnil po výstavbě dálnice s jejími nájezdy.

První písemná zmínka o vsi pochází z r.1228, kdy místní selské dvory odváděly desátek do kláštera řeholnic u sv, Jiří v Praze. Obyvatelé obce nacházeli obživu hlavně v zemědělství a hornictví. V okolí obce bylo několik šikmo kopaných uhelných štol. Pokus o hlubinnou těžbu uhlí představuje korzo komína bývalé šachty "Humbold".

Hospodářství
V Jemníkách je 7 soukromých zemědělců a nově postavený autoservis Vyskočil, umístěný u sjezdu z dálnice. Z hlediska pracovních příležitostí nalézá část obyvatel pracovní uplatnění v zemědělství, ostatní lidé v okolních městech či obcích.

Investiční výstavba
Po zrušení železnice Zvoleněves-Kladno-Dubí v sedmdesátých letech se obec dočkala propojení silnice do obce Pchery, kam děti dochází do školy a většina občanů k lékaři.

Po celé obci jsou asfaltové povrchy chodníků a vozovek a od května 1999 je celá obec za přispění Státního fondu živostního prostředí plynofikována. V roce 1999 byla postavena nová budova obecního úřadu. Do budoucna obec počítá s výstavbou veřejného vodovodu.

Dopravní obslužnost
Jelikož v obci denně staví asi 30 autobusů, je autobusové spojení s okolím na poměrně dobré úrovni. Dopravu linkovými autobusy zajišťují ČSAD Slaný a.s. a soukromí dopravci.

Občanská vybavenost
Základní potraviny a drogistické zboží je možno zakoupit v zrekonstrouvaném obchodě "U Landů". V obci se nachází nová hospoda "U Chlumčáka", kde je též společenský sál. Za kulturou a sportem dojíždí místní obyvatelé nejčastěji do Slaného.

Památky
Památník obětem I. světové války, kaplička

 

 
 

Náš tip

SEYCHELY 2023

Pobytově-poznávací zájezd po souostroví Seychely. 3 největší ostrovy Mahé, Praslin a La Dique, koupání, botanická zahrada s ohradou s želvami, národních park Vallée de Mai na ostrově Praslin. CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA