Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kamenný Most

Historie
Kamenný Most se nachází v severovýchodní části okresu Kladno, cca 5km od Velvar. Obcí protéká Svatojířský potok, který pramení v katastru obce Libušín.

První písemně doložená zpráva o obci je již z roku 1088. V roce 1988 tak oslavila 900 let svého trvání. Podle pověsti vedla přes obec cesta z pražského knížecího sídla do Stadic a na močálovém území obce byl postaven primitivní kamenný přechod přes potok. Odtud zřejmě pochází název obce. V západní části obce u bývalé slánské cesty stojí tzv. menhir, historická zajímavost z doby osídlení Kelty.
O obci

Hospodářství
V obci působí dvě středně velké firmy, z nichž každá zaměstnává cca 30 lidí, a několik menších podnikatelů. Zemědělská farma se v současnosti zabývá jen rostlinnou výrobou. Pracovní příležitosti jsou v obci malé. Většina obyvatel v produktivním věku za prací dojíždí do Kralup nad Vltavou, Slaného, Kladna, Velvar a i do Prahy.

Investiční výstavba
V roce 1998 byl v obci zaveden plyn v rámci spolupráce zájmového sdružení obcí Kamenný Most, Neuměřice a Olovnice. V tomto roce byla rovněž provedena pokládka telefonních rozvodů po celé obci.

Dopravní obslužnost
Autobusové spojení s okresním městem Kladnem a s městem Velvary (zajišťují a.s. ČSAD Kladno a ČSAD Slaný) je nedostačující. O mnoho lépe je zajištěno vlakové spojení na trati Praha - Kralupy n.Vltavou - Slaný - Most.

Občanská vybavenost
Kromě prodejny Družstva Jednota Kladno je v obci již jen soukromé pohostinství a v objektu budovy OÚ kadeřnictví. 

V obci není ZŠ ani MŠ. Mimo obecní knihovnu a videopůjčovnu, umístěné v budově OÚ, není v této oblasti patrná jiná činnost. MO ČSZ s vlastní zahrádkářskou kolonií je jedinou zájmovou organizací.
Památky. Zvonička na návsi

 

 

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA