Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kyšice

Historie a současnost

Historická a zeměpisná data:
Obec Kyšice leží v jižní části okresu Kladno, nedaleko města Unhošť. Rozloha k. ú. je 650 ha. První zmínka o obci pochází ze 14. století.

Hospodářství:
V obci jsou prostory k podnikání a k výstavbě rodinných domků dle ÚP.

Působí zde několik významných firem: Veseta, výrobce limonád, Ryor, který vyrábí a distribuuje špičkovou kosmetiku, TAPO. Tyto firmy jsou významným zdrojem pracovních příležitostí pro místní obyvatele. Dále zde najdeme pilu, sklenářství, prodejnu náhradních dílů, porážku domácích zvířat, čalounictví a elektromontáže.  Obec vlastní moštárnu, kterou mohou využít ostatní obce i firmy.

Investiční výstavba:
Významnou investiční akcí posledních let byla plynofikace celé obce. V obci je dále vodovod, kanalizace a telefony. V současné době probíhá zkušební provoz ČOV Kyšice.

Dopravní obslužnost:
Dopravu linkovými autobusy do okolních měst a obcí zajišťuje ČSAD Kladno a. s. a ČSAD ANEXIA Rakovník. Dopravní spojení s okolními městy a obcemi je poměrně dobré. Během dne do obce téměř každou hodinu zajíždí autobus, směřující do Kladna nebo Prahy.

Občanská vybavenost:
Pro místní obyvatele je v obci k dispozici prodejna s potravinami a smíšeným zbožím, dále prodejna nápojů a trafika, prodejna textilu a kadeřnictví. Můžete navštívit i jednu restauraci „U potápěče". V obci je dále Mateřská škola pro děti místní i z okolních vesnic.

 

 

 

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA