Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Libovice

Obec Libovice se nachází asi 4 km západně od Slaného.

Historie
První zmínka o obci pochází ze 14. století. Pojmenování obce vzniklo podle význačného rodu Libovických, kteří vlastnili velkou část pozemků. Ve 20. století byla obec poznamenána těžbou uhlí na dole "Jiřina". K obci patřila osada "U Jána", kde byl baronem Bayerem postaven zámeček ve stylu zámku v Hluboké. Osada, včetně mlýna a zámku, zanikla v roce 1950.

Hospodářství
V obci jsou tři soukromí zemědělci, sklad drogistického zboží a prodejna automobilových dílů. V současné době pracuje minimální počet obyvatel v ZD Jedomělice.

Investiční výstavba
V obci je vybudována kanalizace povrchových vod. V současné době je připravována výstavba gravitační kanalizace, včetně čističky odpadních vod. Akce má být realizována v rámci sdružení JERIMALITUS. Po roce 1990 byla zaměřena investiční výstavba na obnovení a výstavbu místních komunikací. Celá obec byla elektrifikována. Telecom provedl rozšíření telefonních sítí pro všechny občany.

Dopravní obslužnost
Dopravní obslužnost je v porovnání s nedávnou minulostí o mnoho horší - je málo spojů. Přímé spojení z Libovice je pouze do Slaného, a to 5x denně.

Občanská vybavenost
V obci je jeden obchod se základním zbožím, který byl obnoven OÚ Libovice, jelikož soukromý majitel prodejnu uzavřel a zrušil. Možné je navštívit i pohostinství "U Dandů".

Škola, kultura a sport
Do základní školy děti dojíždí do Tuřan, rovněž tak do MŠ. Druhý stupeň děti navštěvují ve Slaném. "Klub pro obnovu vesnice" pořádá na dětském hřišti pod vsí 1x ročně "Dětský den" a drakiádu, t.j. soutěž ve vypuštění draka. Několikrát ročně, zejména o pouti a posvícení, probíhá v obci fotbalový turnaj.

Památka
- kaplička

 

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA