Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Březinky

Historie
Březinky patřily k biskupickému panství, změny majitele jsou popsány u obce Biskupice. Roku 1869 byla součástí Březinek obec Vysoká. Pozemkovou reformou roku 1925 byl dvůr parcelován. Březinky byly zemědělská obec s převahou lesů. V letech 1810 – 1820 zde vznikla kolonie 14 dělnických domků a byla nazvána Příhonem. Vrchnost přenechala ve snaze získat pracovní síly zájemcům o stavbu domku potřebné pozemky a jistá práva k lesům.

V obci byl mlýn, pila (1910, 1930), elektrárenské družstvo (1924). V Nectavě je železniční zastávka. V nectavském údolí se těžil vápenec. V roce 1854 měla obec 294 obyvatel. 1880 – 249, 1900 – 211, 1921 – 207, 1930 – 191, 1950 – 157.

Obyvatelstvo bylo české národnosti, s nepatrnou německou menšinou. V roce 1924 byla v Březinkách zastoupena agrární strana.

Současnost
Ve středu obce se nachází obecní kaple, kde se konají každoročně poutní mše. V obci je také kulturní dům s venkovním tanečním parketem, který využívají především místní organizace k pořádání kulturních a společenských akcí. V obci je ustavena jednotka Sboru dobrovolných hasičů s vlastní hasičskou zbrojnicí. Pro sportovní činnost využívá místní organizace Svazu technických sportů fotbalové a volejbalové hřiště. Největším problémem současnosti obce je rekonstrukce místního vodovodu, který byl vybudován v roce 1944. Akce je projektově zajištěna, realizace však závisí na přídělu státní dotace z Ministerstva zemědělství.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.regionmtj.cz/place.asp?place=7, na kterých najdete další informace.

 

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA