Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Dlouhá Loučka

Obec Dlouhá Loučka leží 18 km jihovýchodně od města Svitavy a 8 km jižně od Moravské Třebové. Katastr obce je  více než z poloviny tvořen zemědělskou půdou. Na území obce se nachází přírodní rezervace "Dlouholoučecké stráně" a do katastru obce zasahuje přírodní rezervace "Rohová". Před druhou světovou válkou byla Dlouhá Loučka německá obec. V obci se nachází archeologická památka – raně středověké hradiště. Narodil se zde Karel Stellwag (1823 – 1907), významný oční lékař a univerzitní profesor.

Historie
Dlouhá Loučka byla zemědělská obec, od roku 1901 zde byla mlynářská společnost, uváděná ještě 1935, od roku 1906 mlékárna, uváděná rovněž i c roce 1935, v roce 1911 jeden, v roce 1935 dva konzumy. Roku 1895 vznikla záložna, uváděná i 1935.

V roce 1854 měla obec 1981 obyvatel. 1869 – 1659, 1880 - 1684, 1900 – 1631, 1910 – 1632, 1921 – 1515, 1930 – 1474, 1950 – 720. Před válkou bylo obyvatelstvo téměř výhradně německé národnosti.
Nejsilnější politickou stranou byla DSD, roku 1935 SdP.

Od roku 1878 byl v obci hasičský spolek, od roku 1898 Svaz Němců (Bund der Deutschen), od roku 1909 křesťanská německá mládež, SchV, od roku 1910 lidový spolek, spolek malorolníků a domkářů, od roku 1922 TV, roku 1924 DKV.

Po druhé světové válce bylo německé obyvatelstvo odsunuto a obec nově osídlena.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.regionmtj.cz/place.asp?place=9, na kterých najdete další informace.

 

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA