Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Čistá

Obec naleznete jižně od Litomyšle. Rozprostírá se v hlubokém údolí po obou březích říčky Loučné. Nadmořská výška se pohybuje od 380 do 560 m. Svou rozlohou 2 520 hektarů patří obec k největším v okrese Svitavy. Součástí obce je také osada Brlenka.

V Čisté v současnosti žije kolem 890 obyvatel ve 240 domech a je místem rekreace a odpočinku pro 60 rodin chatařů a chalupářů. Podstatnou část rozlohy obce, téměř 1000 hektarů, tvoří převážně smrkové lesy a hojná zeleň. O 1200 hektarů polí, luk a strání pečuje několik soukromě hospodařících zemědělců a Zemědělské družstvo Dolní Újezd. Obec pro svoji polohu, umístění mimo hlavní cesty, rozmanitost a nedotčenost přírody je cílem mnoha rodinných výletů a oblíbenou trasou cyklistů.

Občanům i návštěvníkům obce Čistá slouží dvě prodejny smíšeného zboží, pošta, ordinace praktického a dětského lékaře, kadeřnictví a jiné. Malé provozovny jsou zastoupeny několika truhlářskými dílnami, autoopravnou, autodopravou. Mnozí také často a rádi ocení tradiční služby hostince U Chlebounů, kde jsou pravidelně pořádány různé gastronomické, kulturní a společenské akce.

Společenský život a tradice se udržují a rozvíjí především díky spolkům, z nichž nejaktivnější jsou místní hasiči, sportovci a chovatelé. Zdaleka ne všechno, co stojí za to vidět, bylo možné popsat v několika řádcích nebo zachytit na fotografii. Přijďte se sami přesvědčit o malebnosti krajiny okolo Litomyšle o pohostinnosti a pracovitosti zdejších lidí.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://obec-cista.webovestudio.cz/, na kterých najdete další informace.

 

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA