Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Řídký

Současnost obce 
Obec Řídký se nachází nad údolím řeky Loučné v nadmořské výšce 330 m asi 6 km severozápadně od Litomyšle. Prochází jí hlavní silnice č. 35 Hradec Králové – Svitavy a železniční trať Choceň – Litomyšl. Žije zde okolo 70 obyvatel. Řídký se nachází v krajině mírně zvlněné pahorkatiny spadající do geomorfologické oblasti Litomyšlské pánve. Nejnižší místo obce se nachází v údolí potoka Švábenice v nadmořské výšce 285 m.

Obec vznikla koncem 17. století. Nejprve byla založena hájenka, později zde vznikl známý hostinec Pod Číhadly. Její původní jméno bylo Řítky, podle Řídkého háje, v němž byla založena.  Do roku 1965 byla součástí Bohuňovic, potom patřila k Cerekvici nad Loučnou. Roku 1990 se plně osamostatnila. Většina pozemků je zemědělsky obhospodařována. Průmyslovou výrobu reprezentuje firma Dřevokomplex, která se zabývá zpracováváním dřeva a výrobou nábytku.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.litomyslsko.cz/article_place.asp?id=258&place_id=34, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA