Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vlkov

Vlkov je obec ležící v okrese České Budějovice. Má 21 obyvatel a jeho katastrální území má rozlohu 576 ha.

Vlkov je malá vesnička nedaleko Ševětína a Drahotěšic. Jde o jiný Vlkov, než ten u Veselí. Cesta tady končí, a protože autobus by se na návsi neotočil, nikdy sem nejezdil. Na kole lze odtud ale pokračovat polní cestou k Vltavě, na Poněšice a Kostelec.

Vesnice je silně přestavěna a zachovalo se tady toho málo. Nejzachovalejší je štít sýpky. Tato sýpka je atypicky otočená bokem, takže štít je ve dvoře, za bránou. Brána je ale už přestavěna. Na štítu zaujmou malé voluty a pilastry s plastickými volutkami (typické např. pro starší stavby Jana Hospodářského z Hroznějovic), a velké bohatě točené spodní voluty, takto hustě točené jsou typické pro Zbudovsko. Motiv stromu je na vrcholu štítu nad nikou a opakuje se nad bočními dveřmi.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://selskebaroko.unas.cz/vlkov/vlkov.htm, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA