Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kvítkovice

Kvítkovice (okres České Budějovice)
Obec Kvítkovice se nachází v okrese České Budějovice, kraj Jihočeský. Ke dni 28. 8. 2006 zde žilo 94 obyvatel.
Ve vzdálenosti 10 km východně leží statutární město České Budějovice, 16 km jižně město Český Krumlov, 24 km severozápadně město Vodňany a 25 km západně město Prachatice.
Zvláštností místní architektury jsou nesymetrické štíty domů se štukovým dekorem. Na návsi je stará kovárna z roku 1823. Na střeše je čapí hnízdo. Dnes je uvnitř malá hospůdka.
Kvítkovice jsou vesničkou pod hřebenem Blanského lesa, na jih od vsi se terén značně zvedá. Zvláštností místních staveb je velmi častá asymetrie štítu, jeho přesazení na jednu stranu. Nevyskytují se zde tvarované štíty, ale poměrně často štukový dekor s obvyklými motivy.

Zajímavý je poměrně zanedbaný dům č. 36 na konci návsi směrem na Habří. Snad mu tento zanedbaný půvab ještě dlouho vydrží. Na návsi je stará kovárna z roku 1823, dnes přestavěna na kavárnu. Na střeše hnízdí čápi. Přestavba byla ale dost velká. V postranní uličce se dá najít zazděný oblouk, jako by to také byla kovárna. Možná to byl jen klenutý boční vjezd.

Pod hrází Kvítkovického rybníka se nachází mlýn, v současné době rekreační chalupa. Za mlýnem je ale zachovalé mlýnské kolo. Kus odtud je Mlýnský rybník, ale tam mlýn není. Byl postaven zde, protože původní mlýn měl příliš malý spád vody.

Historie
První písemná zmínka o obci je z roku 1263.

Pamětihodnosti

Barokní kaplička z roku 1730

Kovárna z roku 1823

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://selskebaroko.unas.cz/kvitkovice/kvitkovice.htm, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA