Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Strážkovice

Obec Strážkovice se nachází v okrese České Budějovice, kraj Jihočeský. Ke dni 3. 7. 2006 zde žilo 371 obyvatel.

Historie
Obec vznikla někdy kolem roku 1391. Historie obce je téměř spjata s historií Doudleb. Svou výškou a výhledem sloužila jako stráž cesty na hrad Důdleby, který ležel na skalnatém ostrohu nad soutokem Malše a Stropničky. Od toho je odvozen i název obce - obec Strážkovice.

Obec leží v polovině cesty mezi městy Trhové Sviny - Č. Budějovice. Ze tří stran je obklopena lesy. Vznikla jako křižovatka obchodních cest. Nejvyšší bod obce a celého okolí je Strážkovická hora, 557 m vysoká. Odtud je krásný výhled na celé okolí. Na západní straně se tyčí Kleť (1 084 m), na jihu se rozprostírají Slepičí hory s nejvyšší horou Kohout (869 m) a Novohradské Hory. Východně od obce, asi 1 km, leží rodiště Jana Žižky - Trocnov.

Současnost
V katastru obce na řece Stropničce se nachází rekreační oblast "Želízkův mlýn".

K obci Strážkovice patří dvě osady, Lomec a Řevňovice. Celkový počet obyvatel je 340. Nárůst obyvatel by v budoucnu měla přinést nová zástavba nejméně dvaceti rodinných domů. V současné době se připravuje stavba vodovodu.

Ve Strážkovicích jsou dva penziony, dvě prodejny potravin, výčep piva, kulturní dům s pohostinstvím. Již 16 let se zde koná Setkání "helikonkářů", kteří se sjíždějí z celé ČR i Rakouska.

Části obce:
Strážkovice
Lomec
Řevňovice

Pamětihodnosti

Pomník Simona Lindy, u silnice do Nových Svin

Kovárna na návsi

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.sdruzeniruze.cz/strazkovice.asp, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA