Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Dubičné

Dubičné je obec v okrese České Budějovice nacházející se na východě od Českých Budějovic, malý kousek od jejich východní hranice. Ke dni  3. 7. 2006 zde žilo 326 obyvatel. První písemná zmínka o obci je z roku 1377.

Jedná se o kopeček zvaný Dubičák u Českých Budějovic. Jinak se mu říká také Dlouhý vrch nebo Holý vrch a je součástí vrcholové partie Liškovského prahu. Svah je orientován přesně na západ, ale funguje i na SZ vítr. Z levé strany je krytý lesem, takže jakmile se vítr trochu stočí a začne foukat od JZ, je nepoužitelný a hrozí tvorba rotorů. Při větru kolem 7m/s je prý možné zachycení a posvahování.

Příjezd je možný až na vrchol - zezadu přes celou louku, či do poloviny svahu k závoře. Odehrála se tu jedna smrtelná nehoda, kdy se zkušený pilot závěsného kluzáku pokusil přistát na startovací ploše příliš blízko za hranou lesíka vlevo a dostal se do rotoru.

Dubičné a Malé Dubičné jsou dvě vesničky, které rozděluje kopec. Jeho jméno je sice Dlouhý vrch, ale Budějovičtí ho znají jedině jako Dubičák. Dubičné stojí směrem k Budějovicům, je odtud krásný rozhled na město. Malé Dubičné je na opačné straně kopce.

Obě vesnice jsou značně přestavěné a původní zástavby je zde málo. V Dubičném je krásný jeden statek ve velmi špatném stavu. V Malém Dubičném stojí několik osamocených statků s původní dispozicí, ale zblízka je poznat, že byly přestavěny. Nejzachovalejší statek se nachází hned u silnice, u autobusové zastávky.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA