Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Dubičné

Dubičné je obec v okrese České Budějovice nacházející se na východě od Českých Budějovic, malý kousek od jejich východní hranice. Ke dni  3. 7. 2006 zde žilo 326 obyvatel. První písemná zmínka o obci je z roku 1377.

Jedná se o kopeček zvaný Dubičák u Českých Budějovic. Jinak se mu říká také Dlouhý vrch nebo Holý vrch a je součástí vrcholové partie Liškovského prahu. Svah je orientován přesně na západ, ale funguje i na SZ vítr. Z levé strany je krytý lesem, takže jakmile se vítr trochu stočí a začne foukat od JZ, je nepoužitelný a hrozí tvorba rotorů. Při větru kolem 7m/s je prý možné zachycení a posvahování.

Příjezd je možný až na vrchol - zezadu přes celou louku, či do poloviny svahu k závoře. Odehrála se tu jedna smrtelná nehoda, kdy se zkušený pilot závěsného kluzáku pokusil přistát na startovací ploše příliš blízko za hranou lesíka vlevo a dostal se do rotoru.

Dubičné a Malé Dubičné jsou dvě vesničky, které rozděluje kopec. Jeho jméno je sice Dlouhý vrch, ale Budějovičtí ho znají jedině jako Dubičák. Dubičné stojí směrem k Budějovicům, je odtud krásný rozhled na město. Malé Dubičné je na opačné straně kopce.

Obě vesnice jsou značně přestavěné a původní zástavby je zde málo. V Dubičném je krásný jeden statek ve velmi špatném stavu. V Malém Dubičném stojí několik osamocených statků s původní dispozicí, ale zblízka je poznat, že byly přestavěny. Nejzachovalejší statek se nachází hned u silnice, u autobusové zastávky.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA