Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Chotýčany

Chotýčany jsou obec v okrese České Budějovice. Ke dni 3. 7. 2006 zde žije 212 obyvatel. Obec Chotýčany leží na Lišovském prahu, 13 km na severovýchod od Českých Budějovic.

Historie
První písemná zmínka o obci pochází z roku 1378. Od svého vzniku, naše původem uhlířská obec, nesla názvy Kotejcany, Schmidtgraben, Schmiedgraben, Kotegzan až po dnešní název Chotýčany.
 
Chotýčany leží na Lišovském prahu, nepatrný vrchol Pahorek je téměř nejvyšší v této oblasti. Vesnice byla v nedávné minulosti silně přestavěna. Přesto se kolem prostorné návsi zachovala celá řada krásných statků, dá se říci, že mimo středu návsi a nové prodejny u silnice zde nevznikly žádné rušivé novostavby.

Vedle kulturního domu stojí krásný domeček se štítem zdobeným monstrancí a srdíčky. Hodnotná je obrovská budova bývalé zájezdní hospody, vesnice stojí na staré obchodní cestě.

Současnost
Dnes je tato cesta téměř neužívaná, nová silnice jde asi půl kilometru od vsi v zářezu, vesnice ze silnice není vidět. Je nutno na Borku, nebo v Ševětíně najet na starou silnici.

Pokud by někdo chtěl navštívit tuto vesnici vlakem, Chotýčany mají nádraží, ale asi 1,5 kilometru od vsi.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://selskebaroko.unas.cz/chotycany/chotycany.htm a http://www.chotycany.cz/, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA