Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Doubravice

Obec Doubravice se nachází v okrese České Budějovice, kraj Jihočeský. Ke dni 3. 7. 2006 zde žilo 269 obyvatel.

Historie
První písemná zmínka o obci je z roku 1236.

Doubravice je malá vesnice na kopci nad řekou Malší. Ve vsi se nachází raně barokní zámeček, který měl různé majitele - drobnou šlechtu - dlouhou dobu byl v majetku obce. Dnes jsou v něm byty.

Zámecká věžička je vidět z mnoha míst Budějovic, přesto tato vesnice není příliš známá. Ve vsi se nenachází zdobené statky, jediný volutový štít je novodobou replikou. Vyskytují se tady ale tradiční tvary štítů, i s polovalbami. Jinak se ve vsi nachází také 5 kapliček, včetně jedné několikametrové a jedné malé kamenné.

Současnost
Dnes tato vesnice stavebně téměř splývá s novou zástavbou sousední vesnice Nedabyle. Z vesnice (nebo z blízké Nedabyle) vedl koncem 19. století vodovod do Budějovic.

Do vesnice vedou tři cesty, odbočky ze silnice Nové Hodějovice - Nová Ves - Strážkovice. Hned za Novými Hodějovicemi, v polovině kopce, a přes novou zástavbu Nedabyle.

 
 

Náš tip

SEYCHELY 2023

Pobytově-poznávací zájezd po souostroví Seychely. 3 největší ostrovy Mahé, Praslin a La Dique, koupání, botanická zahrada s ohradou s želvami, národních park Vallée de Mai na ostrově Praslin. CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA