Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Břehov

Břehov je obec ležící v okrese České Budějovice. Má 97 obyvatel a jeho katastrální území má rozlohu 1011 ha.

Vesnička je asi kilometr severovýchodně od rybníka Dehtář, kousek od hlavní cesty na Netolice. V turistické mapě se píše jen o novogotické kapli na návsi. Ovšem celá náves je v celkem zachovalém stavu, nepříliš modernizovaná. Až na několik příliš opravených nic příliš neruší. Statek č.3 má tvar velice podobný jednomu statku v Holašovicích. Dále se zde nachází ještě několik štítů s pěknou výzdobou. Za rybníčkem stojí statek se sýpkou s vysokým štítem téměř gotického tvaru, bohužel tato sýpka je už delší dobu bez střechy.

Stranou od vsi směrem na Čejkovice je v lese schovaná hájovna (a dnes i chatová osada) Picina, o které píše i Klostermann. Tato hájovna byla zřejmě kdysi roubená. Dnes je opravená, omítka byla odstraněna. Je to jedna z mála roubenek v okolí.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2022

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

Velikonoce 2022 v JORDÁNSKU

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVydejte se s CK TILIA na poznávací okruh biblickou zemí za Jordánem - navíc dvoudenní návštěva Petry, safari a nocleh ve Wadi Rum a závěrečný pobyt v luxusním 5* hotelu u Mrtvého moře 

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA