Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Čenkov u Bechyně

Obec Čenkov u Bechyně se nachází v okrese České Budějovice, kraj Jihočeský. Ke dni 28. 8. 2006 zde žilo 52 obyvatel. V letech 1960–2006 patřila obec do okresu Tábor.

Obec vznikla ze dvou původních osad, severního většího Černkova a menšího jižního Černkovce, název vznikl z osobního jména Črnka. Nejstarší písemná zmínka o Černkovu je z r. 1412, o Černkovci z r. 1437. Obě části náležely odděleně jendotlivým panstvím, severní většinou Dobronicím, jižní Týnu nad Vltavou. Obec zůstala rozdělena i při vzniku nových územních samosprávních celků v polovině 19. století. Severní část náležela okresu Bechyně, jižní část okresu Týn nad Vltavou. V současnosti je již celá obec sloučena, s výjimkou dvou čísel popisných 1. a 2., které náleží katastru obce Bečice. Od roku 1991 je obec samostatná.

Z památek v obci uveďme návesní kapli Nejsvětější Trojice z roku 1901 a památný strom - lípa u čp. 18.

Čerpáno z oficiálních stránek mikroregionu www.vltavotynsko.cz, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA