Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Hvozdec

Hvozdec je obec ležící v okrese České Budějovice. Má 80 obyvatel a jeho katastrální území má rozlohu 236 ha. V obci je možno shlédnout dobovou lidovou architekturu.

Historie
První písemná zmínka o existenci osady, ležící nedaleko Lišova, mezi Českými Budějovicemi a Třeboní, pochází z roku 1362. Tehdy byl jejím majitelem vladyka Vilém ze Slavkova, brzy poté se však vlády nad zdejšími usedlíky ujali mocní Rožmberkové (r. 1379). Před zánikem patrimoniálního zřízení v roce 1848 byl Hvozdec součástí třeboňského panství.

Ve Hvozdci se nedochovaly významnější historické památky, autor návrhů obecních symbolů neměl k dispozici ani žádné sfragistické doklady. Využil proto figury z erbu prvního držitele osady Viléma ze Slavkova, kterou upravil a doplnil motivem rožmberské růže.

Jeden z variantních návrhů pak nabízí namísto růže figuru borové šišky coby symbol charakteristické dřeviny rostoucí v okolí, v jiném byla pera z Vilémova erbu nahrazena lipovými listy (staleté lípy nacházející se nu katastru obce). Dominantní modrá barva návrhů symbolizuje četné rybníky v okolní krajině. Z předkládaných návrhů znaku vychází i zjednodušené návrhy praporu obce, vytvořené v souladu se zásadami a zvyklostmi současné české tvorby.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.obechvozdec.cz/, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2022

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

Velikonoce 2022 v JORDÁNSKU

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVydejte se s CK TILIA na poznávací okruh biblickou zemí za Jordánem - navíc dvoudenní návštěva Petry, safari a nocleh ve Wadi Rum a závěrečný pobyt v luxusním 5* hotelu u Mrtvého moře 

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA