Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vrábče

Vrábče je obec ležící v okrese České Budějovice. Má 516 obyvatel a jeho katastrální území má rozlohu 1 572 ha. K místním částem patří Koroseky, Kroclov a Slavče.

Vrábče je vesnice stranou od hlavního tahu na Křemži. Samotnou vesnici prozradí na dálku věž kostela, ale přesto si asi většina lidí myslí, že vesnice je až o 2 kilometry dále od Budějovic. Tam totiž vyrostla druhá vesnice stejného jména, když zde byla zřízena vlaková zastávka.

Samotná ves leží tedy pár set metrů od dnešní silnice. Má protáhlou náves, uprostřed zastavěnou. V její horní části stojí kostel, asi 100 let starý. Jeho hodiny pocházejí z jednoho Pražského nádraží.

Náves je obklopena vesnickou zástavbou, není příliš modernizována. Takže i když se zde nevyskytují zdobené štíty, působí pěkným dojmem. Jeden dům s nikou a monstrancí ve štítě stojí přímo u té silnice na odbočce do vsi.

Tipy na výlet
Vydáte-li se z Českých Budějovic směrem na jihozápad, dostanete se tak po 13 kilometrech do obce Vrábče. Dokonce si můžete vybrat, zda navštívíte Vrábči - Ves nebo Vrábči - Zastávku. Dejme tomu, že z hlavní silnice odbočíte doleva a přijedete do první z nabízených možností, Vrábče - Vsi.

Zřícenina hradu Dívčí Kámen
Je vidět, že se vám v našem kraji zalíbilo a že dychtivě toužíte po další pěší túře. To vám chválíme a zveme vás po vycházce na kopec Kluk a po okolních vsích tentokrát na výlet ke zřícenině hradu Dívčí Kámen.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.vrabce.cz/page.php a
http://selskebaroko.unas.cz/vrabce/vrabce.htm, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA