Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Dasný

Dasný je obec ležící severozápadně od Českých Budějovic na silnici I/20 (20E49 ), spojující České Budějovice s Plzní. Na sever od ní leží rybník Bezdrev a Hluboká nad Vltavou, na jihu ji od krajského města oddělují Vrbenské rybníky. Ve vesnici je malá kaplička a tři stavení se zachovanou výzdobou ve stylu selského baroka. První zmínka pochází z roku 1418.

Dasný je vesnička u Českých Budějovic, směrem na Vodňany a Hlubokou. Jako každá příměstská vesnička vyniká spoustou novostaveb. Ale na návsi se zachovala kaplička a tři domky se zachovalým zbytkem výzdoby. Dva štíty jsou přímo u silnice a jeden s průduchy ve tvaru monstrance a s nikou je stranou, směrem ke kravínu.

Bezdrev je třetí největší rybník nejen v Jihočeském kraji ale i v celé České republice. Je největší rybník v okrese České Budějovice. Leží 4 km západně od Hluboké nad Vltavou mezi silnicemi z Českých Budějovic do Vodňan a do Týna nad Vltavou nedaleko od zámečku Ohrada.

Hráz má dlouhou 400 m a vysokou 7,8 m. Vodní plocha má rozlohu 394 ha, katastrální výměra činí 520 ha. Na několika místech dosahuje hloubky až 7 m. Obvod měří 18,5 km. Leží v nadmořské výšce 381 m.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA