Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vidov

Obec Vidov leží v Jihočeském kraji, na řece Malši, asi 7 km jižně od Českých Budějovic.

Historie
Osídlení člověkem je v okolí obce doloženo již z doby bronzové, mohylové pohřebiště z období 1 900 až 1 500 př. n. l. se nachází asi 1 km jižně v Panském lese.

Ve středověku ves Vidov, jinak také Vidov pole řečená (odtud německý název Wiederpol), bývala samostatným statkem se tvrzí. Založení tvrze lze odhadnout na období před r. 1300. Nejstarší písemná zmínka je z r. 1357.

V 16. století, kdy Vidov patřil Rožmberkům a správcem jejich panství byl Jakub Krčín z Jelčan, bývaly v okolí obce tři rybníky o výměrách několika hektarů, žádný se však do dnešní doby nezachoval. Po vymření Rožmberků v r. 1611 obec sdílela až do r. 1848 osudy třeboňského panství. Samostatnou obcí se stala v r. 1924, v 50. letech pak došlo ke sloučení se sousední obcí Roudné. V r. 1990 došlo k obnovení samostatné obce.

Současnost
Vidov leží v nadmořské výšce 399 m n. m., má v současnosti 310 obyvatel. Nachází se na rozhraní venkova a příměstské krajiny, je vstupní branou do Pomalší.

Prochází zde cyklotrasa č. 1018 a modrá značená turistická trasa. Při návštěvě Vidova můžete projít naučnou stezku „Krajinou proměn" okolím obce o délce 4 km s 12 zastávkami o krajině a přírodě v okolí Vidova. Při dobrém počasí je to příjemná procházka, začíná a končí na návsi na zastávce hromadné dopravy.

Na návsi obce je v provozu hospoda a koloniál v novostavbě z r. 2000, náves byla upravena do současné podoby v r. 2002 včetně nové čekárny.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.vidov.cz/uvod.htm, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

SEYCHELY 2023

Pobytově-poznávací zájezd po souostroví Seychely. 3 největší ostrovy Mahé, Praslin a La Dique, koupání, botanická zahrada s ohradou s želvami, národních park Vallée de Mai na ostrově Praslin. CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA