Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Hůry

Hůry je obec v okrese České Budějovice. Ke dni  3. 7. 2006 zde žilo 497 obyvatel. První písemná zmínka o obci je z roku 1378.

Historie obce
Hůry jsou malá vesnička ležící nedaleko dřívějšího královského města Rudolfov. První zpráva je z roku 1385, a to v souvislosti s těžbou stříbra. Důl Eliáš, založený císařem Rudolfem II., vydával stříbrný poklad až do roku 1909. V antracitových dolech Karolina a Josef se doloval antracit ještě za 2. světové války.

Současnost
Významnou roli ve společenském životě obce hraje místní hasičský sbor, který v roce 1999 slavil 100 let od založení (za c. k. Rakouska).

Po roce 1989 se obec osamostatnila a v obci proběhla řada rozsáhlých rekonstrukcí, např. rekonstrukce veřejného osvětlení, elektrického rozvodu, rekonstrukce kulturního domu, pohostinství, prodejny potravin a kapličky, výstavba tenisových kurtů, probíhá úprava obecní návsi, hlavní komunikace a chodníků.

V těsné blízkosti obce Hůry byla dokončena čtyřproudová komunikace, která usnadňuje dojíždění obyvatel obce do Českých Budějovic za prací a napomáhá rozvoji místní podnikatelské sféry. Po dokončení rozsáhlé plynofikace obce Hůry byla zkolaudována další finančně náročná investiční akce: výstavba kanalizačního sběrače do ČOV v Českých Budějovicích. V posledních letech vzrostl v Hůrách počet novostaveb rodinných domků a toto rozšiřování obce bude pokračovat i do budoucna.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.hury.cz/, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

SEYCHELY 2023

Pobytově-poznávací zájezd po souostroví Seychely. 3 největší ostrovy Mahé, Praslin a La Dique, koupání, botanická zahrada s ohradou s želvami, národních park Vallée de Mai na ostrově Praslin. CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA