Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Zahájí

Obec Zahájí se nachází v okrese České Budějovice, kraj Jihočeský. Ke dni 3. 7. 2006 zde žilo 383 obyvatel.

Obec Zahájí má výrobně podnikatelský a obytný charakter. Vyšší občanská vybavenost je ve Zlivi, vzdálené 3 km. Krajským městem jsou České Budějovice, které jsou od obce vzdáleny asi 18 km.

Obec Zahájí si v únoru 1999 podala přihlášku do Programu obnovy vesnice. Stávající územní plán byl UA projekcí. Program obnovy vesnice byl zadán urbanisticko-architektonické UA projekci v Českých Budějovicích v březnu 1999. Vedoucím zpracovatelem je ing. arch. Štěpánka Ťukalová.

Historie

První písemná zmínka o obci je z roku 1352. Dne 25. května 1742 zde proběhla bitva u Zahájí, při které se spolu střetla rakouská a francouzská vojska.

Pamětihodnosti


Kostel Zvěstování Panny Marie

Boží muka směrem na Dříteň

Zajímavost
V blízkosti obce se nachází bývalá chemická úpravna uranových rud Mape.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.zahaji.cz, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA