Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pištín

Pištín je obec ležící v okrese České Budějovice u silnice I/20. Má 500 obyvatel a jeho katastrální území má rozlohu 1 403 ha. K místním částem patří Češnovice, Pašice a Zálužice.

Pištín je jednou z devíti historických Blatských vesnic. Leží na bývalé císařské silnici, dnes na výpadovce z Budějovic na Vodňany, silnice dnes ale vede mimo vesnici.

Je to farní vesnice s kostelem, patřila pod ní i Zliv. Nejcennější domy se nacházejí kolem kostela. Několik je jich silně opraveno. Nejcennější je asi dům č.1 s patrovým špýcharem a k němu přiléhající domek s typickým Blatským volutovým štítem s průduchy ve tvaru monstrance a slepými okny. Podle fotografie z roku 1940 byla takovýchto domů celá řada, dnes stojí už jen toto č.1.
 
Ve vsi stávala kovárna, zhruba v místech obecního úřadu. Byla zbořena v 80. letech, i když informace o ní se objevují v turistických mapách dodnes.
 
Z Pištína vede jediná silnice do Pašic, které jsou jinak přístupné jen polními cestami.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://selskebaroko.unas.cz/pistin/pistin.htm, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA