Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Březí

Historie
První zmínky o vzniku obce se datují kolem roku 1300 pod prvním názvem Bříza.

Podle dochovaných listin měla obec Březí v roce 1719 a v roce 1843 25 usedlostí a 200 obyvatel. Teprve až v roce 1976 se začínají stavět první rodinné domky po druhé světové válce. V roce 1980 dochází ke sloučení obcí Březí, Babice a Doubek pod jeden obecní úřad.

Po roce 1990 se sídlo obecního úřadu vrací opět do obce. Vzniká nová budova obecního úřadu, v budově je umístěn i hasičský sbor a jeho technika. Po počátečních problémech byl v roce 2001 dokončen a schválen územní plán s pevně stanovenou koncepcí rozvoje obce. Areál bývalého JZD Kolovraty se přeměňuje v areál nerušících podnikatelských aktivit.

V obci je fotbalový klub Meteor Březí, který byl založen v roce 1922 a svaz dobrovolných hasičů, který byl založen v roce 1899 a klub rybářů. V roce 2001 se zahájilo budování kanalizace a v krátké době byla vybudována čistírna odpadních vod. V roce 2002 se předpokládá plynofikace obce, tak aby mohlo být zlepšeno životní prostředí. V obci je obchod smíšeného zboží, dvě pohostinství a další. Na katastru obce se nachází rozsáhlá chatová oblast.

Trvale bydlících občanů je v obci v současné době 310. S postupnou výstavbou rodinných domků zařazených v územním plánu nebo přestavbou chat a rekreačních objektů se předpokládá, že tento počet bude stoupat.

Autobusové spojení hlavně s hlavním městem Prahou, do Říčan a okolních vesnic zajišťuje Pražská integrovaná doprava.

Památky
Obec se pyšní některými památkami a to hlavně kostelem sv. Bartoloměje, který byl pravděpodobně vybudován kolem roku 1300 současně se vznikem obce a jeho dnešní podoba pochází z roku 1732, kdy polorozbořený kostel nechala přestavět kněžna Marie Terezie. Zvon kostela byl přivezen a nově vysvěcen v roce 1992 za účasti předních představitelů církve. 20. října 1968 u příležitosti 50letého výročí vzniku Československé republiky byly kolem kostela vysázeny pamětní lípy. Dále to je socha sv. Jana Nepomuckého z 18. století a v neposlední řadě hradiště „Šance“, což je kulturní památka archeologické povahy.

V roce 1998 byla provedena digitální telefonizace obce. V obci je vybudována tlaková kanalizace a je též plně plynofikována.

Příroda a okolí
Obec nabízí překrásné možnosti k procházkám v lese, posezení u rybníků, sportovní vyžití na nově rekonstruovaném travnatém fotbalovém hřišti a obcí prochází cyklotrasa nazvaná „Ladův kraj“. Obcí protéká potok „Výmola“ pramenící v Mukařově a ústící do Labe u Sedlčánek. Nadmořská výška obce je mezi 326 - 384 m/m.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://home.tiscali.cz/oubrezi/, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA