Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Herink

Historie
Podle Věstníku mnichovického vikariálu čerpajícího z nejstarších dochovaných listin, se Herink poprvé připomíná v r. 1422. Píše se tam o dvoru v Herinku, který patřil vdově po pražském měšťanu. Z toho lze odvodit, že obec existovala mnohem dříve, než o ní byla vydána první písemná zpráva. Vzpomeňme, jak při úpravě potoka ve Tvrzce narazili kopáči ve třicátých letech na okruh dvojitých kamenných valů. Spisovatel Štvrch ve svém románu "Hrdina Nik" píše o jistém avarském Hrynku, který ležel v 7. století zhruba jižně od Prahy.

Dnes si také připomínáme, že Herink v r. 1850 pod názvem Herinky byla obec v okrese Říčany, v r. 1869-1890 obec v okrese Český Brod, v r. 1890 obce v okrese Žižkov a od r. 1921 obce v okrese Říčany.

Od roku 1961 - 1990 byl Herink částí obce Dobřejovice v okrese Praha - východ.

Okresní národní výbor Praha - východ dne 27. 8. 1990 schválil vznik obce Herink s účinností ke dni všeobecných voleb do obecních úřadů dne 24. 11. 1990.

Po 29 letech je Herink opět samostatnou obcí.

Současnost
Herink leží jižně od Prahy na hranicích okresů Praha - východ a Praha - západ. V současné době má KÚ 272 ha, 35 popisných čísel a 80 obyvatel.

První známá zmínka o obci je z roku 1422, byl zde dvůr, který patřil vdově po pražském měšťanovi.

Do obce se dostanete po dálnici D1 Praha - Brno, exit 11 km, směr Jesenice. Po 4 km jízdy na třetí křižovatce odbočíte vlevo, pojedete okolo žluté obalovny SSŽ. Dříve obec měla zemědělské zaměření, dnes je v ní více firem a skladů Buda Mont, Optimi, Tradix Color, U. S., Ing. Měřička. Svou provozovnu zde má i AGRO Jesenice.

Obec má zpracovaný a schválený ÚZEMNÍ PLÁN rozvoje. V roce 1998 byl postaven obecní úřad, ve kterém je v budoucnosti počítáno i s obchodem popř. bufetem. V roce 2000 byla provedena plynofikace i vodovod (Želivka). Obec má dobré autobusové spojení do Prahy na Opatov a zpět do Velkých Popovic. Spojení je i v sobotu a neděli. Také je z Herinka spojení ve všední den do Říčan a zpět do Jesenice.

Na procházky je možno jít do "Višňovky" ke kapličce nebo do lesa "Okrouhlík", další trasa je možná k rybníku "Na Obci" po silnici směrem na Radějovice do lesa v "Krsovicích" (popř. do Osnice). Pěknou procházku si můžete udělat do "Průhonického parku" (asi půl hodiny pěší chůze). Obcí rovněž prochází cyklotrasa "Praha - Vídeň".

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.obecherink.cz/, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA