Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Němčičky

Němčičky se rozprostírají v malebném údolí. Náves má tvar podkovy, je osázena od nejdávnějších dob listnatými stromy. Ostatní stavení jsou rozložena nepravidelně podle potoka. Dávná minulost je zachycena ve Vlastivědě moravské. Také jména tratí nás rovněž seznamují s některými událostmi minulých časů - Mlýnská, Šibeničná, Velké a Malé jezírko, Kopaniny, Nad vápenicí, v Zabitých.

Historie

Dokladem dávného osídlení jsou zbytky základů bývalé tvrze. Patrně šlo o strážní věž, která měla souvislost s nedalekým Lapikusem, jehož zbytky nalezneme nad tokem řeky Jevišovky západně od Plavče. V okolí zříceniny byly nalezeny kovové hroty šípů a zbytky hliněných nádob. Pravěké osídlení je doloženo v neolitu (sídliště s malovanou keramikou) a eneolitu.

Nejzajímavějším archeologickým nálezem je hrob z doby bronzové. Kostra obličejem obrácená k východu, se spirálovými bronzovými náramky na rukou byla nalezena na poli pod velkými kameny v r. 1923. Na jiných místech byly nalezeny žárové hroby s popelnicemi. Našly se také na různých místech kamenné nástroje a stříbrné mince.

Velkým zásahem do života obce byly obě světové války. Na pomníku odhaleném v roce 1935 najdeme 11 jmen mužů, kteří se nevrátili.

Druhý pomník z roku 1989 nacházející se ve východní části katastru připomíná událost z noci 14. června 1944, kdy se zřítilo americké bombardovací letadlo a na zemi vybuchla ještě po dvou hodinách bomba, kterou pravděpodobně neslo.

Současnost

V současné době žije v Němčičkách 100 trvale bydlících obyvatel na asi dvou hektarech zastavěné plochy. Děti dojíždějí do základní školy v Mikulovicích. Obec je plynofikována. Vodou jsou obyvatelé zásobováni z vlastních studní.

Vzhledem k tomu, že obcí neprochází průběžná komunikace, není zde tudíž velký provoz. Tato skutečnost spolu s blízkostí Výrovické přehrady činí z obce rekreační oblast.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://nemcicky.severznojemska.cz/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA