Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Valtrovice

Obec Valtrovice se nachází nedaleko česko-rakouských hranic asi 17 km jihovýchodně od města Znojma. Polohou 195 m n. m je částí jižní Moravy, kde jsou velmi dobré podmínky pro pěstování zeleniny a vinné révy. Jižní stranou obce protéká řeka Dyje, která svým pěkným okolím s meandry je vhodná k koupání a rybaření.

Historie

Založení obce se datuje rokem 1243, kdy český král Václav I. daroval ves Valtrovice klášteru sv. Michala ve Znojmě, od tohoto roku zůstali Valtrovice klášterním majetkem, až do roku 1542, kdy přechází na majitele Jaroslavického panství, Viléma Kuny z Kunštátu.

Po druhé světové válce, po odsunu německých občanů, byla obec osídlena novými občany z různých částí republiky a převážně Slováky pocházejícími z Rumunska. Nový osídlenci se zabývali převážně soukromým hospodařením. V roce 1950 založili družstvo, které po čase přešlo pod Státní statek.

V sedmdesátých letech 20. století došlo v obci k výstavbě nových nájemních bytů, čímž se výrazně zlepšila bytová situace mladých rodin a došlo k zastavení odsunu mladých lidí z obce. V současné době má obec 396 trvale žijících občanů.

Z památek je zajímavý velmi starý kostel, který byl vystavěn někdy ve 12. až 13. století, postavený v gotickém slohu a místní fara. Ze základní školy je nově zrekonstruovaný kulturní dům, kde se odbývá převážně část kulturní činnosti obce. Dobrou tradici mají místní hasiči, myslivecký spolek, fotbalisti i klub žen.

Obec má 415 obyvatel a 110 objektů s číslem popisným (k datu 26. 3. 2007).

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.valtrovice.cz/index.php?ID=1, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA