Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Strachotice

Historie
Sídliště doložené již ve 12. století . Na město povýšeno markrabětem Karlem privilegiem z 19. 8. 1342, potvrzeno králem Ladislavem 22. 6. 1457. Znovu na žádost louckého opata císař Rudolf II. dne 16. 8. 1591 a zároveň městečku obnovil znak.

Počet obyvatel (k 26. 3. 2007): 1 005 (muži: 514, ženy: 491)
- dospělí: 822 (muži: 411, ženy: 411)
- děti do 15 let: 183 (chlapci: 103, dívky: 80)

Historické památky


Kostel Sv. Jiří Strachotice

Kaple Sv. Andělů Micmanice

Vodní Mlýn Micmanice

Technická památka

Dyjsko - mlýnský náhon

Současnost

V roce 1996 byl v obci dokončen Obecní vodovod, který využívá asi 80 % domácností. Správcem vodovou je obec. V roce 1998 byla obec Strachotice plynofikována. V témže roce provedla firma SPT Telecom kabelizaci telefonní sítě.

V roce 2006 byly v obci dostavěné dva bytové domy s celkem 18 byty. Jedná se o tzv. sociální byty.
Byla také dokončena investiční akce Kanalizace, ČOV – Strachotice, Slup. Provozovatelem bude svazek obcí Strachotice a Slup, které v současné době tento svazek zakládají.

V obci Strachotice – část Micmanice se nachází budova bývalé ZŠ. V současné době se vymýšlí záměr - jak a k čemu - tuto budovu v budoucnu využít. Nápady spoluobčanů budou vítány.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.strachotice.cz, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA